Wiertła

W swoim asortymencie posiadamy wiertła:
  • kręte
  • specjalne
  • łuszczeniowe do blachy
  • stopniowe
  • koronowe
  • do betonu
  • do drewna

Wiertła kręte

Wiertła kręte
Do najbardziej uniwersalnych wierteł krętych zaliczamy DIN 338 TL 3000 ze szlifem krzyżowym. Zastępuje w wielu zakresach typy N, H i W. Wyróżniamy: HSS-G, HSS-G
Co 5, HSS-G Tin, HSS-G TiAIN.

Wiertła specjalne

Do wierteł specjalnych zaliczamy
m. in. narzędzia do usuwania spoin punktowych

Wiertła łuszczeniowe do blachy

Wiertła łuszczeniowe do blachy
Idealne narzędzie do obróbki blachy. Czy to w przemyśle elektrycznym, technice sanitarnej i grzewczej lub przemyśle samochodowym, budowie maszyn, budowie szaf rozdzielczych, przemyśle lotniczym. Wiertła łuszczeniowe nadają się do wszystkich spotykanych materiałów przemysłowych jak np. metale nieżelazne, blachy ze stali szlachetnej, termoutwardzalne i chemoutwardzalne tworzywa sztuczne jak i wszystkich spotykanych blach stalowych do grubości 4,0 mm. Przy pomocy tego narzędzia można w jednym biegu roboczym blachy centrować, nawiercać i rozwiercać. Na Państwa żądanie dostarczamy wielkości ponadprzeciętne.

Wiertła stopniowe

Wiertła stopniowe
Doskonałe narzędzie do obróbki blach w przemyśle elektrotechnicznym, technice sanitarnej grzewczej, przemyśle motoryzacyjnym oraz lotniczym i budowie maszyn do grubości blach 2,0 mm. Wiertła stopniowe stosuje się do obróbki wszystkich powszechnie używanych materiałów konstrukcyjnych, takich jak: blachy ze stali węglowych i stopowych, metale nieżelazne, tworzywa termoplastyczne oraz termoutwardzalne do grubości 4,0 mm. Przy pomocy tego narzędzia można w jednym zabiegu centrować, wiercić nowe i rozwiercać istniejące otwory

Wiertła koronowe

Mają jeden do cztery razy krótszy czas wiercenia w porównaniu z wiertłami spiralnymi. Skrawają tylko na szerokość zęba, rdzeń zostaje wyrzucony. Mniejsze zużycie energii i mniejsze zużycie narzędzia daje większą żywotność. W swoim asortymencie posiadamy: wiertła koronowe HSS z wysokowydajnej stali szybkotnącej, wiertła koronowe HSS Co 5 ComPact z wysokowydajnej stali szybkotnącej z dodatkiem kobaltu o wysokiej wytrzymałości w podwyższonych temperaturach, wiertła koronowe HSS-TiAIN z wysokowydajnej stali szybkotnącej z warstwą azotków aluminiowo-tytanowych oraz wiertła koronowe z ostrzami z węglika spiekanego.
Wiertła koronowe
Wiertła koronowe

Wiertła do betonu

Posiadamy szeroki wachlarz wierteł do granitu, betonu, klinkieru, kamienia, muru, glazury i marmuru. A także do wykonywania otworów w szybach szklanych, lustrach, butelkach, porcelanie, ceramice.

Wiertła do drewna

Posiadamy szeroki wachlarz wierteł do drewna, sklejki, forniru, płyt wiórowych, stolarskich i z włókna drzewnego. A także do desek szalunkowych, płyt gipsowych i lekkich płyt budowlanych, materiałów izolacyjnych, cieplnych i dźwiękowych.