Otwornice

Wyróżnamy:
  • otwornice z węglika spiekanego do skrawania płaskiego
  • otwornice uniwersalne z węglika spiekanego
  • otwornice bimetalowe
  • otwornice bimetal HSS Co 8 z uzębieniem drobnym

Otwornice z węglika spiekanego do skrawania płaskiego

Otwornice z węglika spiekanego do skrawania płaskiego
Mogą być stosowane w wiertarkach ręcznych i stojakowych. W wiertarkach stojakowych należy zastosować wyłącznie posuw ręczny.
Zastosowanie: do stali i staliwa węglowego, stali stopowej wysokochromowanej V2A i V4A (do grubości 2,0mm), metali kolorowych oraz stopów lekkich, tworzyw sztucznych, tkanin zbrojnych, płyt gipsowych i innych lekkich płyt budowlanych, a także do drewna.

Otwornice uniwersalne z węglika spiekanego

Otwornice uniwersalne z węglika spiekanego
Przeznaczone są do cięcia do 20,0 mm w stali w wiertarkach magnetycznych i stołowych. W wiertarkach ręcznych do 6,0 mm w stali.
Zastosowanie: do stali wysokochromowych V2A i V4A, stali węglowych i stopowych (max. Do 20,0 mm), metali kolorowych i stopów lekkich, tworzyw sztucznych (max. Do 28,0 mm), do powierzchni płaskich i rur, powierzchni falistych oraz do otworów przecinających się.

Otwornice bimetalowe

Otwornice bimetalowe
Mogą być stosowane w wiertarkach ręcznych i stojakowych. W wiertarkach stojakowych należy stosować wyłącznie posuw ręczny.
Otwornice bimetal HSS ze zmiennym uzębieniem – w łatwo skrawalnych materiałach zmienne uzębienie zapewnia bardziej równomierne cięcie i mniejszy nakład siły. Mniejsze wibracje i mniejsze wytwarzanie ciepła przy cięciu skutkują nawet trzykrotnie dłuższą żywotnością.
Zastosowanie: do stali węglowych (o wytrzymałości do 700 N/mm²), metali kolorowych oraz stopów lekkich, tworzyw sztucznych, płyt gipsowych i innych lekkich płyt budowlanych, a także do drewna.

Otwornice bimetal HSS Co 8 z uzębieniem drobnym

Otwornice bimetal HSS Co 8 z uzębieniem drobnym
Uzębienie drobne szczególnie dobrze sprawdza się przy obróbce metali. Gwarantuje spokojniejszą pracę i mniejszy nakład siły. Mniejsze wytwarzanie ciepła przy cięciu skutkuje szczególnie w przypadku metali dłuższą żywotnością.
Przydatne do stali zwykłych i stopowych (o wytrzymałości 1000 N/mm²), stali stopowych wysokochromowanych jak np. VA, stali nierdzewnych i kwasoodpornych, metali kolorowych i lekkich.